Do góry
Blog o psychomedduchowym stylu życia i podróżach
Logowanie | Odwiedź nas:
  Logowanie | Odwiedź nas:

  O blogu

  O naszym blogu
  Dzień dobry Drogi Czytelniku!

  Witamy Cię serdecznie na naszym blogu, rozgość się i zostań tu z nami na dłużej. Zaparz aromatyczną herbatę lub przygotuj sobie soczek, a ciekawe treści dotyczące rozwoju duchowego i osobistego oraz podróżowania zainspirują Cię i skłonią do działania. Każdego dnia masz do wykorzystania 86 400 sekund – jest to towar luksusowy, zrób z niego dobry pożytek. Violetta Wróblewska i Romuald Wróblewski „Kreacja Życia”.

  Jesteś mile widzianym gościem na blogu „Kreacji Życia”. Firma „Kreacja Życia” świadczy usługi psychologiczno-terapeutyczne oraz edukacyjne w zakresie psychomedduchowego stylu życia. Autorką bloga jest Violetta Wróblewska. Psycholog, terapeuta, psychocoach, towarzysz w rozwoju osobistym i duchowym, nauczyciel akademicki, autorka niniejszego bloga i trzech książek.

  „Twoje życie staje się lepsze, tylko, gdy Ty stajesz się lepszym”
  – Brian Tracy.

  „Żyje się tylko raz. Ale jeśli dobrze przeżyjesz swoje życie, to raz wystarczy”
  Mae West.

  Bo życie, ciało i zdrowie mamy tylko jedno na tej Ziemi.

  Życie jest zbyt krótkie, aby tracić czas. Warto wziąć sobie do serca słowa Ojca Pio: „Nie odkładajmy do jutra tego, co możemy zrobić dzisiaj. […] Weźmy się zatem do pracy i [zacznijmy] gromadzić duchowe skarby, ponieważ tylko ten czas, który ucieka, jest naszą własnością.[…] Ach! Jakże cenną wartością jest czas! Szczęśliwi ci, którzy potrafią go dobrze wykorzystać…” (cyt. z „Dobrego Dnia!…”).

  Wszyscy jesteśmy równi przed Bogiem.

  W głębi serca mocno tęsknimy za duchowymi skarbami, za tym, co boskie, a mianowicie za: miłością, przyjaźnią, dobrem, radością, pokojem, byciem odważną/odważnym, zrozumieniem, mocną wiarą i nadzieją, byciem zdrowym psychicznie i fizycznie, zdrową rodziną, posiadaniem oparcia w bliskich osobach, poczuciem bezpieczeństwa, młodością ducha i obfitością finansową.

  Najważniejsze rzeczy w życiu są warte poświecenia im czasu i uwagi.

  I to każdego dnia. Aż do końca życia. Jeżeli w naszym życiu czegoś brakuje, to – jak stwierdził Mahatma Gandhi – sami musimy być zmianą, którą chcemy zobaczyć w swoim życiu i świecie. Nie ma osoby, która nie chciałaby coś zmienić w swoim życiu. Ale już nie każdy wie, w jaki sposób należy tego dokonać i od czego zacząć.

  Może masz ochotę sięgnąć po książkę, która zainspiruje Ciebie do zmian?

  Jej tytuł to: „Życie i zdrowie masz tylko jedno”. Na 432 stronach ww. książki, w 34 rozdziałach, zostały omówione wszystkie najważniejsze obszary/elementy życia człowieka: relacje, związki, rodzina, praca, dzieci, miłość, komunikacja, radzenie sobie ze stresem, negatywnymi myślami i emocjami (gniew i lęk), zdrowe odżywianie, zdrowie, sen, czas wolny, medytacja, relacja z Bogiem, kształtowanie charakteru, marzenia, wdzięczność, wybaczanie, nadzieja, cierpliwość, odwaga, sens życia, praca, finanse, misja życiowa, sekrety prawa przyciągania, radzenie sobie z kryzysami życiowymi, zarządzanie czasem, ćwiczenia fizyczne, kontakt z przyrodą.

  Czytanie książki „Życie i zdrowie masz tylko jedno” i stopniowe wdrażanie w swoje życie zawartych w niej recept i mądrości mocno pomaga zrozumieć prawdziwą naturę ludzką, kim w istocie jesteśmy. Znacząco poszerza wiedzę, pogłębia mądrość, pobudza wrażliwość, budzi nową świadomość, dodaje atrakcyjności zewnętrznej, czyli podnosi poczucie własnej wartości i buduje pewność siebie, pomaga w życiu zawodowym, rodzinnym i osobistym, przybliża do wielu rozwiązań oraz odczuwania szczęścia, miłości i pokoju, uświadamia i oczyszcza umysł z tego, co szkodliwe (choćby z destrukcyjnego myślenia). Jest wspaniałym kluczem do zrozumienia własnego wnętrza i duchowości oraz psychologiczno-medycznych aspektów życia i zdrowia. Pokazuje, jak zmienić swój sposób postępowania, myślenia i codzienne, złe nawyki, aby móc skutecznie przeprowadzić trwałą zmianę w swoim życiu.

  Wielu czytelników przyznało, że książka pozwoliła im odzyskać utraconą duszę, czyli uwolnić się od tego wszystkiego, co zostało im narzucone z zewnątrz i nie jest zgodne z ich głębokimi potrzebami serca, ciała, umysłu i duszy. Praktykowanie zawartych w książce recept, porad czy mądrości stopniowo pomaga w uzdrawianiu siebie, czyli powolnym uwalnianiu się od nałogów, uzależnień, depresji, napięć, nerwicy, lęków, gniewu na innych i na siebie, nienawiści do siebie, generalnie wszystkich dolegliwości oraz chorób natury psychicznej i fizycznej.

  Cenimy sobie słowa Tomasza à Kempisa: „Chociaż przeszedłeś cały świat, dokąd doszedłeś, skoro zaniedbałeś samego siebie?”. Stąd ten blog o podróżach jest trochę inny niż wszystkie. A mianowicie łączy w sobie aspekty: związane z zarządzaniem sobą i własnym życiem, podróżnicze, edukacyjne, duchowe, psychologiczne i filozoficzne.

  Będziesz mieć niesamowitą okazję poznać najbardziej wartościowe przemyślenia i cytaty wspierające w rozwoju duchowym i osobistym; najpiękniejsze przemyślenia filozofów, mędrców, pisarzy, uczonych, liderów zmian, myślicieli i autorefleksyjnych ludzi; siłę, potęgę i moc słowa; złote myśli o życiu oraz o podróżach. I nie tylko. O wiele więcej, niż możesz się spodziewać.

  Chcemy zabrać Cię w przepiękną podróż. W poszukiwaniu utraconego raju. Przeciętna długość życia to 25550 dni. To dużo i mało. Bo życie szybko upływa. Raz utracony czas nigdy już nie powraca. Dlatego już teraz chcemy otworzyć przed Tobą bogatsze spojrzenie na Boga, życie, siebie samego, drugiego człowieka, piękno przyrody oraz na duchową, psychiczną i cielesną naturę człowieka.

  Zapraszamy Cię do szczególnych miejsc, wymarzonych do zwiedzania, przebywania w nich, medytacji, kontemplacji oraz refleksji nad sobą i swoim życiem, bo człowiek zwrócony ku swojemu wnętrzu umie zebrać się w sobie, przemyśleć wiele rzeczy, podjąć refleksję nad sobą i swoim życiem, ponieważ za mocno nie pochłaniają go sprawy zewnętrzne. Te cudowne miejsca pomagają w uzdrowieniu serca, duszy i ciała, w odprężeniu i regeneracji organizmu. Violetta Wróblewska i Romuald Wróblewski „Kreacja Życia”.

  W podróże warto zabierać swoich przyjaciół, rodzinę i bliskie sercu osoby. Podróże lepiej mierzyć w zbudowanych przyjaźniach, wzmocnionych więzach czy odbudowanych relacjach niż pokonanych kilometrach. Warto dbać o przyjaźnie. Bo przyjaźń „jest spełnieniem pragnienia,
  aby kroczyć z kimś przez życie, aby dla kogoś żyć, aby powierzać komuś swoje małe i wielkie tajemnice, aby odsłonić przed kimś »serce gołe jak galaretka«” (s. Anna Czajkowska, s. Irena Złotkowska).

  Przyjaźń sprowadza się do obecności drugiego człowieka. „Razem płakaliśmy, razem szukaliśmy nadziei; razem milczeliśmy o tajemnicach i razem odkrywaliśmy ważne prawdy; razem odpoczywaliśmy, razem dźwigaliśmy nasze ciężary; i tak razem tworzyliśmy naszą wspólną historię
  prawdziwego, przyjacielskiego »my«” (s. Anna Czajkowska, s. Irena Złotkowska).
  Przyjaźń wiąże się z odwagą, aby zaufać i być wiernym. Bo wierność to siła. „Otworzyć
  się na przyjaźń to znaczy otworzyć się na życie” (Valerio Albisetti).

  Jesteśmy zwolennikami naturalnych, nieobrobionych zdjęć robionych lustrzanką cyfrową. I takie też prezentujemy na blogu. Autorką zdjęć jest Violetta Wróblewska.

  Drodzy Czytelnicy! Życzymy Wam z całego serca
  odkrywczych podróży po świecie.

  A tymczasem zabieramy Was w podróż zarówno w głąb siebie, jak i w piękne zakątki Polski i Europy.

  Bloga dedykujemy Robertowi, Hubertowi, Krystynie, wszystkim bliskim naszemu sercu Osobom, Panu Błażejowi z GFG Studio, wszystkim Klientom firmy „Kreacja Życia”, Ani G., Marii M., Ani C., Ani M., Grażynie N., Maciejowi N., Lidii Z., Krystynie Ś., Marii B., Halinie L. i innym Osobom z Koła Przyjaciół (Koła Naturalnej Pomocy Życiu), wszystkim Osobom, które zmieniają siebie i świat na bardziej ludzki oraz Tobie, dziękując Ci za obecność na stronie. Życzymy Ci z całego serca, aby wszystkie zdjęcia przyrody i zawarte pod nimi sentencje miały na Ciebie dobry, uzdrawiający wpływ. Zgodnie z najnowszymi odkryciami w dziedzinie fizyki kwantowej, w zakresie fotonów bliźniaczych, możesz za pomocą myśli połączyć się z miejscami, które przedstawiają fotografie.

  Chcemy Ci powiedzieć, że wszystko, co dobrego robisz dla siebie, przenosi się na innych ludzi w Twoim otoczeniu oraz na różne elementy całego stworzenia. Violetta Wróblewska i Romulad Wróblewski „Kreacja Życia”.