Do góry
Blog o psychomedduchowym stylu życia i podróżach
Logowanie | Odwiedź nas:
  Logowanie | Odwiedź nas:

  Poczuj radość i miłość w duszy, sercu i ciele. Warsztaty psychologiczno-taneczne dla Kobiet, które chcą żyć pełniejszym życiem.

  Warsztaty psychologiczno-taneczne dla Kobiet, które chcą żyć pełniejszym życiem. Taniec „Pięciu przemian”, relaksująco-rozciągające ćwiczenia fizyczne, mini-wykład na temat psychomedduchowego stylu życia w Klubie „Forma” w Białej Podlaskiej. Termin zostanie podany wkrótce.

  Rozgrzej ciało i duszę. Odstresuj się. Kreatywnie wyraź siebie. Spotkaj cudowne Kobiety. Spędź czas w niecodzienny sposób. Warto tu być i warto to przeżyć.

  „Taniec pięciu przemian”

  Na warsztatach będziemy tańczyć osobno, w parach i w kręgu – symbolu jedności i całości, spójności i mocy, z uwagą poruszać się i podążać za swoim ciałem, relaksować się, medytować w ruchu, praktykować taniec improwizowany, czasami uczyć się kroków i naśladować prowadzącą lub inne kobiety, pogłębiać swój oddech.

  Istotą „Tańca pięciu przemian” – tej wszechstronnej metody pracy z ciałem jest doświadczenie, wyrażenie i połączenie różnych cząstek siebie. W każdej kobiecie są różne cząstki (delikatność, dzikość, siła, wolność, pełna ekspresja, żywiołowość, elastyczność, spokój, lekkość, dynamizm, swoboda, stanowczość), którym na co dzień nie zawsze pozwalamy się ujawnić, a które potrzebują przebudzenia i uzewnętrznienia.

  Podczas tańca w szczególny sposób odkryjemy jakości tych przemian. Będziemy praktykować pięć rodzajów ruchów (pięć przemian): ruchy dynamiczne, rozgrzewające, zrównoważone, przestrzenne i płynne oraz różne jakości w ruchu, takie jak: miękkość, szybkość, zaangażowanie, rozciąganie, siła i autentyczność.

  Tańcząc miękkość skontaktujemy się ze swoją delikatnością, poprzez ruchy szybkie pobudzimy energię w ciele,  rozciąganie pozwoli nam sięgać na zewnątrz i zyskiwać elastyczność, poprzez wyrażanie siły budujemy klarowność celu.

  Życie jest sztuką i procesem twórczym.

  Twórczy ruch pozwala przekraczać ograniczenia, docierać do tego co nieświadome i ukryte w ciele. Zaspokaja potrzebę tworzenia. Pozwala odprężyć się i kreować własne kompozycje ruchowe oraz pozbyć się napięć psychicznych, rozładować napięcie i wyrazić swoje uczucia. Ruch niesie za sobą zmiany, które zawsze można wnieść do własnego życia. Będziemy eksperymentować ze swoją kreatywnością w poszukiwaniu własnego tańca życia.

  Te zajęcia są przeznaczone dla osób pragnących poruszać się w rytm muzyki. Nie są wymagane żadne umiejętności taneczne. Bardzo mnie cieszy każde spotkanie i możliwość robienia niebanalnych rzeczy razem, które prowokują do odkrywania siebie, eksplorowania własnych potrzeb oraz do przyjrzenia się zależnościom pomiędzy własnymi przeżyciami, a ich ruchową ekspresją.

  W każdej osobie jest wspaniały tancerz, który potrzebuje przebudzenia i ujawnienia się. Różne światowe rytmy (miedzy innymi hiszpańskie, egipskie, tureckie, żydowskie, afrykańskie) i zróżnicowane tempo muzyki dostarczą Wam wielu możliwości wyrażenia siebie w ruchu.

  Krótki wykład na temat psychomedduchowego stylu życia podczas którego odpowiem na poniższe pytania:

   1. Jak w zdrowy sposób zredukować napięcia w ciele, bez sięgania po używki czy uciekania we własny świat fikcji czy iluzji (ćwiczenia relaksacyjno-medytacyjne)?
   2. Jak niwelować nadmierną aktywność umysłu? W jaki sposób uspokoić swój umysł i emocje? (np.: przejmowanie się, zamartwianie)?
   3. Jak wzmacniać harmonię duszy i ciała poprzez praktykowanie dobrych myśli?
   4. Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami (np.: gniew, lęk, uraza, nienawiść, zazdrość, niecierpliwość, wybuchowość, agresja)?
   5. Jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne? Czego zapewne nie dowiesz się z innych źródeł?

  Violetta Wróblewska – Przez ostatnie dziesięć lat pracuje jako psycholog, terapeuta, nauczyciel akademicki i pisarz. Wspiera ludzi w rozwoju duchowym, osobistym i zawodowym. Jest autorką trzech książek: „Życie i zdrowie masz tylko jedno”, „You have only one life and one health” i „Studium sztuki lepszego życia”.
  Strona internetowa: psychologwarszawa.biz.pl
  Blog o psychomedduchowym stylu życia i podróżach: violettawroblewska.com
  Facebook: Kreacja Życia

  Udostępnij